Etkinlikler

Diğer Etkinlikler

05/12/2018

2.ARALIK'sız Kültür ,Sanat ve Edebiyat Günleri - "İsmail Kılıçarslan ve Aykut Ertuğrul"

5 Aralık

2. ARALIKsız Kültür, Sanat ve Edebiyat Günleri devam ediyor...

 

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezimizde düzenlenen 2. ARALIKsız Kültür, Sanat ve Edebiyat Günlerimizin bugünkü konukları Cins Dergi Yayın Yönetmeni, Yazar, Şair İsmail Kılıçarslan ve Cins Dergi Yazarlarından Aykut Ertuğrul oldu. Etkinlik öncesi Gençlik Merkezimizi gezdikten sonra Mbb Gençlik Radyomuzun canlı yayın konuğu olan İsmail Kılıçarslan ve Aykut Ertuğrul ile "Teknolojinin gençler üzerindeki etkisi " üzerine sohbet ettik.

Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V. Sayın Mustafa Yaman katılımı ile gerçekleşen "Globalleşen Dünyada Genç Olmak" adlı söyleşide İsmail Kılıçarslan ve Aykut Ertuğrul ,bilgiye erişimin kolay olduğunun fakat önemli olan bilgiyi nasıl kullandığımız konusuna değindiler. “Dünyaya ait gerçek nedir ?” ve “Dünyanın hakikati nedir?” sorularına öğrencilerimizle birlikte cevap bulmaya çalıştılar.

 Son olarak Öğrencilerden gelen soruları yanıtlayan İsmail Kılıçarslan ve Aykut Ertuğrul, Gençlik Merkezimizin kendilerine çiçek takdim etmesiyle  programlarını sonlandırdılar.

Söyleşi sonrası İsmail Kılıçarslan ve Aykut Ertuğrul, Sayın Valimiz başta olmak üzere öğrencilerimizin "Kara Dursun ve Diğer Ankara Söylenceleri” ve “Acayibül Mahlukat” kitaplarını imzaladı, ardından öğrencilerimiz ve personellerimiz ile hatıra fotoğrafı çektirerek merkezimizden ayrıldılar.

 Diğer Etkinlikler