Etkinlikler

"Abbara- Bir Umudun Masalı" Romanının İmza Günü

Senarist, Yazar Ahmet Tezcan Hocamız'ın Mardin'i anlattığı romanı "Abbara- Bir Umudun Masalı" nın imza günü öğrencilerimizin yoğun katılımıyla Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezimizde gerçekleşti.

Dış Politika Atölyesi ‘Tek Kuşak Tek Yol projesi' Kapsamında Gerçekleştirdiğimiz Çin Gezimizi Tamamladık

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Dış Politika Atölyesi projeleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz iki uluslararası projemizin ardından projelerimize yeni bir boyut kazandırarak ekonomisi, nüfusu, kültürel yapısı ile Çin’i ‘Tek Kuşak Tek Yol projesi’ ile ele aldık. Bu kapsamda merkezimizin Dış Politika Atölyesinde gerçekleştirdiğimiz üç aylık atölye çalışmaları sonunda geziye hak kazanan 10 öğrencimizle Çin Gezimizi gerçekleştirerek projemizi tamamladık.

 

Anadolu Tarih ve Kültür Birliği/ Mardin Buluşması” Programı bünyesinde Mardin’ e gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk DURSUN gençlerimiz ile bir araya geldi

“Anadolu Tarih ve Kültür Birliği/ Mardin Buluşması” Programı bünyesinde Mardin’ e gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk DURSUN, Türk Tarih Kurumu Başkanı Refik TURAN, MSB Üniversitesi Kara Kuvvetleri Harp Okulları Dekanı Prof. Dr. Tufan GÜNDÜZ, ÇATAB Başkanı İsmail Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezimizi ziyaret ederek gençlerimiz ile bir araya geldiler.

Söyleşi öncesi MBB Gençlik Radyomuzda Gökhan Gül’ün canlı yayın konuğu olan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Dursun ile “Günümüz Gençliği ve Mardin” üzerine sohbet ettik. Daha sonra Gençlik Merkezimizi gezen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk DURSUN, Türk Tarih Kurumu Başkanı Refik TURAN, MSB Üniversitesi Kara Kuvvetleri Harp Okulları Dekanı Prof. Dr. Tufan GÜNDÜZ, ÇATAB Başkanı İsmail KASDEMİR “Gençler ile Baş Başa” söyleşisi ile merkezimizin Konferans Salonunda öğrencilerimiz ile bir araya geldiler. Sırasıyla söz alan konuklarımız “Türk Tarih Kurumu’nun işlevi, Kara Kuvvetleri Harp Okulları’na nasıl girilir, ÇATAB’ amacı” konu başlıkları üzerine gençlerimiz ile  sohbet ederek alanlarında uzman oldukları deneyimlerini gençlerimize aktardılar.

Soru- cevap faslından sonra “Gençlik Merkeziniz Anadolu’ya örnek teşkil edecek güzellikte” sözlerini ekleyen Prof. Dr. DURSUN ve diğer konuklarımız daha sonra gençlerimiz ile hatıra fotoğrafı çektirerek sohbetlerine çay içerek devam ettiler.

 

 

"Yeni İpek Yolu Perspektifinde Türkiye- Çin İlişkileri" projemiz kapsamında İstanbul Aydın Üni. Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Aybar Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezimizde öğrencilerimiz ile bir araya geldi.

İstanbul Aydın Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Sedat Aybar, öğrencilerimiz ile bir araya geldi.

 

2.ARALIK'sız Kültür ,Sanat ve Edebiyat Günleri "Nabi Avcı"

2.ARALIK'sız Kültür ,Sanat ve Edebiyat Günlerimizin Son Etkinliği

2.ARALIK'sız Kültür ,Sanat ve Edebiyat Günleri "Hakkı Öcal"

2. ARALIKsız Kültür, Sanat ve Edebiyat Günleri Devam Ediyor...

2.ARALIK'sız Kültür ,Sanat ve Edebiyat Günleri -"Bekir Develi"

2. ARALIKsız Kültür, Sanat ve Edebiyat Günleri Devam Ediyor...

 

 

2.ARALIK'sız Kültür ,Sanat ve Edebiyat Günleri-" Yazar Dr. Amina Jesenkovic"

15 Aralık

2. ARALIKsız Kültür, Sanat ve Edebiyat Günleri Devam Ediyor...

2.ARALIK'sız Kültür ,Sanat ve Edebiyat Günleri- "Bosna'dan Selamlar" Sergisi

15 Aralık

2. ARALIKsız Kültür, Sanat ve Edebiyat Günleri Devam Ediyor...

 

2.ARALIK'sız Kültür ,Sanat ve Edebiyat Günleri - "Abdurrahim Boynukalın"

11 Aralık

2. ARALIKsız Kültür, Sanat ve Edebiyat Günleri Devam Ediyor...

 

>