Biz Kimiz ?

 

Biz, umudun gençlikte olduğuna inanarak "GençlikVarsaGelecekVar" sloganıyla yola çıkmış Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkeziyiz. Gençlik Merkezi serüvenimize Bilgi Evimiz ile başladık.

Haftanın tüm günü sabah 08.00 gece 22.00’a kadar açık olan 2100 m2’lik merkezimizde 7000 kitaplık “Kütüphanemiz”, ders çalışmaktan yorulduğunuz zaman çayınızı, kahvenizi yudumlayacağınız “Kafeteryamız”, bilgisayar üzerinden ders dinleyip, ücretsiz çıktı alacağınız “Bilgisayar Atölyemiz”, “Sinema Salonumuz”, “Resim ve Müzik Atölyemiz” mevcuttur. Eğitiminizi destekleyici “YKS Hazırlık Kursumuz”, güzel sanatlar üniversitesine hazırlayacak “Resim Kursumuz”, sizlere sanatçı kimliği kazandıracak “Keman, Gitar, Bağlama, Bateri, Ney kurslarımız”, “İngilizce- Almanca Dil Kurslarımız”, kariyerinize artı olacak “Sertifikalı Proje Yazım Eğitimimiz”, bölge uzmanı olacağınız “Dış Politika Kulübümüz”, grafiker ve yazılımcı yetiştirmek üzere “Grafik Tasarım Kursumuz”, “Temel Kodlama Eğitimimiz”, öykü, makale, dergi ve köşe yazarı olabileceğiniz “Okur- Yazar Atölyemiz” son olarak ufkunuzu açacak “Lise Gönüllü Programımız” mevcuttur.

Eğitim ve kurslarımızın yanı sıra söyleşi, konferans, gezi programlarımız, spor etkinliklerimiz de mevcuttur. Merkezimizi ziyaret için gelen bakanlarımız, bürokratlarımız, yazar, şair, sanatçılarımızla gençlerimizi buluşturup hasbihal etmelerine olanak sağlıyoruz. Gençlerimizin burada bir aile sıcaklığı bulduğuna kayıtlı 6600 öğrencimizden ve merkezimizin bir an boş kalmamasından anlıyoruz. Gençlerimiz için bir Gençlik Merkezi’nden daha fazlasıyız belki de…

Gençlerimizden ilgisini ve desteğini bir an olsun esirgemeyen Sayın Valimiz Mustafa YAMAN’ a, bizlere yalnız bırakmayan gençlerimize sonsuz teşekkür ederiz.