Başkanın Yazısı

Sevgili gençler,

 

Cumhurbaşkanımız, Hükümetimiz ve İçişleri Bakanlığımız tarafından görevlendirildiğimiz 16 Kasım 2016 tarihinden itibaren vatandaşlarımızın istekleri doğrultusunda Mardin’imizi yeniden inşa etmek için çalışmalarımızı başlattık. Hedefimiz medeniyetler şehri olan Mardin’imizi geçmişi kadar büyük ve görkemli bir geleceğe hazırlayarak, herkesin yaşamak ve görmek istediği örnek bir şehir olmasını sağlamaktır.

 

Sosyal projelere ağırlık veren bir anlayışla belediyeyi yönetiyoruz. Kadim Mardin’imizin hikayesini yeniden yazıyoruz. “Bir şehirden daha fazlası” diyerek mutlu, huzurlu, güvenli, temiz ve modern bir Mardin için çalışıyoruz.

 

Biz Mardin’de daha önce yapılmayanları yapıyoruz, yapmaya da devam edeceğiz. Sosyal sorumluluk konusunda çığır açtık. Mardin’de artık hiç kimse kimsesiz değil! Mardinli hemşehrilerimiz yalnız olmadıklarını, onları düşünen bir belediyenin olduğunu biliyor.

 

Şehrimizde başta alt yapı olmak üzere sosyal projeleri hayata geçirirken gençlerimizi unutmuyor, onları ayrıca önemsiyor ve mutlu edecek çalışmaları gerçekleştiriyoruz. Gençlerimize dokunmadan, gençlerimizi anlamadan, gençlerimizin taleplerini dinlemeden şehirde kalkınmanın mümkün olamayacağını biliyor ve bu nedenle diyoruz ki “Gençlik Varsa Gelecek Var”

 

Gönüllerince vakit geçirip kendilerini geliştirebilmeleri için birçok belediyenin örnek aldığı, 2 bin 700 metrekare alanda; resim ve müzik atölyesi, radyo, kafeterya, konferans salonu, 2 adet oryantasyon sınıfı, 2 adet bilgisayar atölyesi 7 bin kitaplı kütüphane, dış politika atölyesi, proje döngüsü atölyesi, basın yayın grafik atölyesi ve 2 eğitim sınıfının yer aldığı bölgenin en büyük ve en modern Gençlik Merkezi’mizi gençlerimizin hizmetine açtık. Gençlik Merkezi’mizle birlikte gençlerimizin mutlu olmasını sağladık.

 

Gençlerimizin kendilerini özel hissetmeleri için konserler, festivaller ve etkinlikler düzenledik, düzenlemeye de devam edeceğiz. Gençlerimiz için geziler düzenleyerek ülkemizin çeşitli şehirlerini ve ecdadın izinde Kudüs’ü görmelerini sağladık.

 

Mardin’imizdeki gençlerimiz artık mutlu ve umutlu! Mardin, gençlerimizin kendilerini özel hissettikleri bir şehir haline geldi. Gençlerimiz, kendilerine daha önce sunulmayan imkanların keyfini çıkarıyor. Geleceğimizin teminatı olan gençlerimiz için çalışmalarımız artarak devam edecek.

 

Kıymetli gençler, hepinizi muhabbetle selamlıyorum.

 

Sevgiyle kalın…

                                                                                                                                                             Mustafa YAMAN

                                                                                                                                          Vali/Büyükşehir Belediye Başkan V.