Etkinlikler

18/02/2019

Anadolu Tarih ve Kültür Birliği/ Mardin Buluşması” Programı bünyesinde Mardin’ e gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk DURSUN gençlerimiz ile bir araya geldi

“Anadolu Tarih ve Kültür Birliği/ Mardin Buluşması” Programı bünyesinde Mardin’ e gelen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk DURSUN, Türk Tarih Kurumu Başkanı Refik TURAN, MSB Üniversitesi Kara Kuvvetleri Harp Okulları Dekanı Prof. Dr. Tufan GÜNDÜZ, ÇATAB Başkanı İsmail Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezimizi ziyaret ederek gençlerimiz ile bir araya geldiler.

Söyleşi öncesi MBB Gençlik Radyomuzda Gökhan Gül’ün canlı yayın konuğu olan Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk Dursun ile “Günümüz Gençliği ve Mardin” üzerine sohbet ettik. Daha sonra Gençlik Merkezimizi gezen Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Haluk DURSUN, Türk Tarih Kurumu Başkanı Refik TURAN, MSB Üniversitesi Kara Kuvvetleri Harp Okulları Dekanı Prof. Dr. Tufan GÜNDÜZ, ÇATAB Başkanı İsmail KASDEMİR “Gençler ile Baş Başa” söyleşisi ile merkezimizin Konferans Salonunda öğrencilerimiz ile bir araya geldiler. Sırasıyla söz alan konuklarımız “Türk Tarih Kurumu’nun işlevi, Kara Kuvvetleri Harp Okulları’na nasıl girilir, ÇATAB’ amacı” konu başlıkları üzerine gençlerimiz ile  sohbet ederek alanlarında uzman oldukları deneyimlerini gençlerimize aktardılar.

Soru- cevap faslından sonra “Gençlik Merkeziniz Anadolu’ya örnek teşkil edecek güzellikte” sözlerini ekleyen Prof. Dr. DURSUN ve diğer konuklarımız daha sonra gençlerimiz ile hatıra fotoğrafı çektirerek sohbetlerine çay içerek devam ettiler.