Dış Politika Kulübü

Dış Politika Atölyesi 3. Dönem Çalışmaları Başlıyor

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Dış Politika Atölyemiz bünyesinde birçok uluslararası projeye imza attığımız MBB Gençlik Diplomasi Okulumuz için 3. dönem çalışmalarına girmiş bulunmaktayız.

 

Dış Politika Atölyesi "Yeni İpek Yolu Perspektifinde Türkiye- Çin İlişkileri" Projesi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Dış Politika Atölyesi projeleri kapsamında gerçekleştirdiğimiz iki uluslararası projemizin ardından projelerimize yeni bir boyut kazandırarak ekonomisi, nüfusu, kültürel yapısı ile Çin’i ‘Tek Kuşak Tek Yol projesi’ ile ele aldık. Bu kapsamda merkezimizin Dış Politika Atölyesinde üç aylık proje eğitimi sonunda 11 öğrencimiz ile Çin’de saha araştırmamızı gerçekleştirdik.

Dış Politika Atölyesi "Mezapotamya'dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz" Projesi

Mardin Büyükşehir Belediyesi’nin yürüttüğü 4 Kıta 6 Ülke sloganı ile “Mezopotamya’dan Dünyayı Yeniden Yorumluyoruz” projesi kapsamında merkezimizin “Dış Politika” atölyesi çalışmaları doğrultusunda 300 öğrencimiz ile yola çıktık. 

Araştırma Yöntem ve Teknikleri Eğitimi

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi, Araştırma Yöntem ve Teknikleri Eğitimi 2. grup öğrencilerimiz ile "Makale Konusu Belirleme ve Taslak Hazırlama Sürecini" işledik.

Asya Bölgesi Araştırmaları

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Dış Politika Kulübü Asya Bölgesi Araştırmaları Birimimiz ile "Dış Politika Araştırma Yöntemleri" konusunu işledik.

Avrupa Bölgesi Araştırmaları

Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi Dış Politika Kulübü Avrupa Bölgesi Araştırmaları Birimimiz ile "Dış Politika Araştırma Yöntemleri" konusunu işledik.

Dış Politika Kulübü Doç. Dr. M.Nail ALKAN

Gazi Üniversitesi Uluslararası ilişkiler Bölümü Öğretim Üyesi Doç.Dr. Mustafa Nail ALKAN "Avrupa Birliği Nereye Gidiyor? AB'nin Geleceği ve Genişleme Tartışmaları, Avrupa Birliği'ne Üyelik Türkiye'ye Neler Getirecek?" semineri ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezi öğrencilerimizle bir arada

Dış Politika Kulübü Kişisel Gelişim Uzmanı Erkan DEMİR

Kişisel Gelişim Uzmanı Erkan Demir Hocamız "Avrupa Birliği'nin Eğitim ve Kültür Politikaları" semineri ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezimizde öğrencilerimiz ile bir arada

Dış Politika Kulübü Doç. Dr. Bilal KARABULUT

Gazi Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Akademisyeni Doç.Dr.Bilal KARABULUT "Avrupa Birliği'nin Dış Güvenlik ve Savunma Politikası" semineri ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezimizde öğrencilerimiz ile bir arada

Dış Politika Kulübü Doç. Dr. Armağan GÖZKAMAN

Beykent Üniversitesi Uluslararası İlişkiler Bölüm Başkanı Doç.Dr. Armağan GÖZKAMAN "Avrupa Birliği'nin Organları, Karar Alma Mekanizmaları ve Politikaları" semineri ile Mardin Büyükşehir Belediyesi Gençlik Merkezimizde öğrencilerimiz ile bir arada

>